Gabalėlis natūraliai brandintos, įmantriausiomis skonio natomis atsiskleidžiančios mėsos – tai, ko reikia tobulam pasilepinimui. Tačiau tinkamai paruošti jautieną gali ne visi. Tik po ilgų paieškų atradau gamintoją, kuris pateisino visus mano gurmaniškus lūkesčius. Paragavusi „Dargitos“ vytintos jautienos, pasijutau lyg būtų išsipildžiusi sena svajonė.

Gardumo paslaptys slypi tradicijoje

Vytinti gaminiai yra daugybės tautų pasididžiavimas. Net po kelis mėnesius trunka armėnų, gruzinų, azerbaidžaniečių, graikų, italų, prancūzų ir amerikiečių jautienos vytinimas. Nuo seniausių laikų jie naudoja savitus gamybos metodus ir prieskonius, kurie paprasčiausiam mėsos gabalėliui suteikia pasakišką skonį.

Tai, kuo žavi lietuviška vytinta jautiena – natūralus, puikiai pažįstamais prieskoniais pagardintas skonis. Aromatingas česnakas, aitrūs skirtingų rūšių pipirai, žolelės ir subtilus juodalksnio dūmas yra neprilygstamas derinys, sukuriantis tikrą kulinarinį šedevrą.

Gabalėlis vertas aukso

Dietologiniai tyrimai atskleidžia, kad vytinta jautiena – itin maistinga ir naudinga. Šis delikatesas idealiai tinka sportuojantiems, intensyvų gyvenimo būdą propaguojantiems smaguriams. Kūno linijoms nekenkiantis, burnoje kone tirpstantis mėsos gabalėlis – tai, kuo visuomet troškau pavaišinti savo svečius ir pasigardžiuoti pati.

Todėl atrasti tobulą „Dargitos“ vytintą jautieną siūlau ir jums. Galite mėgautis gryna vytinta jautiena arba:

  • derinti ją su alumi, tauriaisiais gėrimais (brendžiu, konjaku, trauktinėmis);
  • paskaninti skanėstu kiaušinienę (tai – egiptiečių kulinarinis atradimas);
  • apkepti delikateso griežinėlius alyvuogių aliejuje;
  • pagardinti įprastas daržovių salotas;
  • sukurti originalų užkandį (vytinta jautiena idealiai dera su pelėsiniu sūriu, žolelėmis, melionu, kriaušėmis ir alyvuogėmis).

Savitas lietuviškų prieskonių aromatas, vinguriuojantis nuo gundančių vytintos jautienos griežinėlių, mane nukelia į geriausius laikus: nuotykių pilnas vaikystės atostogas kaime, įspūdingiausią vakarėlį... Žvelgiu į užkandį ir jaučiu, kad ateityje – dar daug nepamirštamų gyvenimo įvykių. Ir jie tikrai bus susiję su gurmaniškais „Dargitos“ netikėtumais.