Pasigėrėjimo verta figūra – tai ne tik pavydėtinų genų nuopelnas. Tai, kaip jaučiamės ir atrodome, lemia kasdienis maisto produktų pasirinkimas. Svajojate pakeisti mitybos įpročius, tačiau nenorite atsisakyti gardžių patiekalų teikiamo malonumo? Gudraukite: sumažinkite vengtinų produktų kiekį arba pakeiskite juos sveikesnėmis alternatyvomis.

Druska. Per parą sveikam žmogui užtenka suvartoti vos 5 gramus druskos. Tačiau kasdien gardžiuojantis rūkytais ir sūdytais patiekalais, į organizmą jos patenka gerokai daugiau. Išeitis – gaminamą maistą skaninti kitais prieskoniais (kmynais, bazilikais, petražolėmis), šlakeliu citrinos sulčių. Taip ne tik pasirūpinsite geresne savijauta, bet ir suteiksite įprastiems patiekalams naujų skonio niuansų.

Padažai. Majonezas ir jo pagrindu pagaminti kiti padažai – neabejotinai gardūs. Deja, didelis kiekis figūrą veikia neigiamai. Patiekalai išliks tokie pat skanūs, jei majonezą keisite liesesniu jogurtu su prieskoniais, trintu avokadu, liesa grietine ar keliais šaukštais šalto spaudimo alyvuogių aliejaus.

Sviestas. Dažniausias pusrytinių sumuštinių elementas, vartojamas dideliais kiekiais, sulėtina organizme vykstančius procesus ir suteikia nepageidaujamo papildomo svorio. Išvengti grėsmės paprasta: keiskite sviestą prinokusiu avokadu, kitais augalinės kilmės riebalais. Beje, avokadą galite naudoti netgi kepiniams gardinti.

Bulvių traškučiai. Dėl šio užkandžio žalos sveikatai ir figūrai ginčytis neverta. Sveikiau pasilepinti galite sutriauškusios saujelę kepintų riešutų ar spragintų kukurūzų. Taip pat tinka grūdėta juoda duona, riestainiukai, kelios riekelės vytinto kumpio.

Saldumynai. Pyragėliai, tortai, sviestiniai sausainukai, saldainiai – tai, kuo labiausiai norisi pasigardžiuoti prie kavos. Jei norite išsaugoti dailias kūno linijas, verčiau rinkitės saldžias, bet kiek sveikesnes alternatyvas. Tai – naminiai grūdų batonėliai, sausainiai su džiovintais vaisiais ir riešutais, guminukai, gabalėlis gryno juodo šokolado, švieži vaisiai.

Mėsainiai. Neverta pasitikėti masinės gamybos įpročiais. Kodėl gi nepasigaminus mėsainio pačioms? Rinkitės pilno grūdo bandeles, liesą, sultingą mėsą, gardų jogurto ar grietinės padažą, riekelę sūrio, saują šviežių daržovių ir susikurkite tobulo skonio naminį mėsainį. Piktnaudžiauti tokiu gardėsiu neverta, tačiau retkarčiais pasilepinti – ne nuodėmė.

Tai – tik keli patarimai, padedantys į įprastus produktus pažvelgti kitaip. Verta prisiminti, kad organizmui kenkia per didelis įvairių maistinių medžiagų kiekis. Saikas ir kūrybiškumas yra geriausios priemonės pasirūpinti sveikata, figūra bei nuotaika. Todėl drąsiai atverkite duris į alternatyvų mitybos pasaulį: čia jūsų laukia skonio atradimai, kurie tikrai nenuvils.